O naší školce

Perníková chaloupka

 

…Bylo – nebylo…již před 67 lety (5. 3. 1957) byla na příbramském sídlišti postavena školka 5. MŠ, která se do povědomí obyvatel Příbrami zapsala jako ,,Perníková chaloupka“, podle pohádkového dřevěného domečku, který v témže roce postavili rodiče svým dětem na školní zahradě. Od roku 2007 nese naše školka oficiální název MŠ Perníková chaloupka a jsme tomu všichni moc rádi.

V roce 2014 dostala naše školka novou fasádu, takže je jak nová. Veliká zahrada, která školku obklopuje, dává dětem dostatek prostoru k jejich pohybovým aktivitám a hrám. Děti zde mají 3 pískoviště, dřevěné hrací prvky, houpačky, skluzavky,  hmatový chodník, ale i bylinkové a zeleninové záhonky, o které se starají. Naši zahradu využíváme celoročně k dětským hrám i společným aktivitám s rodiči.

 

NAŠE MATEŘSKÁ ŠKOLA BYLA ZAPOJENA V PROJEKTU ŠABLONY I (ukončení 30. 3. 2019)

 

NAŠE MATEŘSKÁ  ŠKOLA BYLA ZAPOJENA V PROJEKTU ŠABLONY II (ukončení projektu 31. 8. 2021)

 

NAŠE MATEŘSKÁ ŠKOLA  BYLA ZAPOJENA V PROJEKTU MAP II

 

NAŠE ŠKOLA  BYLA ZAPOJENA V PROJEKTU MAP III

 

NAŠE ŠKOLA JE ZAPOJENA V PROJEKTU MAP IV

 

Plakát_Digitalizace škol

 

 

Zdravé štístko-Mateřská škola Perníková chaloupka-VDT-1.část